Tuesday, March 3, 2009

Eesti Filmi edetabel

1.Mina olin siin
Lavastaja: Rene Vilbre
Osades:Rasmus Kaljujärv ("Tuulepealne maa")
Margus Prangel ("Klass")
Hele Kõre ("Nimed marmortahvlil")
Marilyn Jurman
Tambet Tuisk
Aasta:"2008
Kokkuvote:Rassil (Rasmus Kaljujärv), 17. aastasel Eesti äärelinnas üksi elaval eliitkooli õpilasel on paar unistust. Unistus Perest ja Armastusest ja…ent söögiraha nimel nõustub ta müüma narkot ja see tõmbab ta sündmustesse, mida Rass ei suuda enam kontrollida.
Arest on võib-olla tema ainus võimalus elule, millest ta salaja unistab.
2.Klass
Lavastaja:Ilmar Raag
Osades:
Lauri Pedaja
Pärt Uusberg
Vallo Kirs
Paula Solvak
Riina Ries
Aasta:2007
Kokkuvote:Tõestisündinud lugudel põhinev kodumaine draama räägib tänapäeval küllaltki levinud probleemist: koolivägivallast.
Film räägib Antslast linnakolinud Kaspari ja klassi senise liidri Andersi omavahelisest võitlusest koolis populaarsuse ja au nimel ning tossikese Joosepi kohast nende kahe vahel.
3.Vasha
Lavastaja:Hannu Salonen
Osades:
Mehmet Kurtulus ("Tunnel")
Mart Müürisepp
Rein Oja ("Meeletu")
Jan Uuspõld ("Somnambuul")
Tim Seyfi
Adnan Maral
Malla Malmivaara
Liina Tennosaar ("Taarka")
Aasta:2009
Kokkuvote:Tom (Mart Müürisepp) on kuusteist ja ta küsib elult täpselt niipalju, kui mõnusaks äraolemiseks hädavajalik. Elu teeb aga vahel üllatavaid pöördeid. Tallinna kesklinnas toimuva autoplahvatuse tagajärjel satub Tom haiglasse, ühte palatisse tšetšeen Arturiga (Mehmet Kurtulus), sõjas perekonna kaotanud salapärase ja karmi mehega. Kuna politsei usub kindlalt, et Arturil on Eestis oma missioon täita, aitab Tom tal põgeneda. Ühine reetmiste ja kättemaksu teekond toob vähehaaval pinnale selle, mida sügaval hingesopis varjul on hoitud. Tomi lõbusus näib Arturi kaotusvalu küll leevendavat, kuid ei peata vägivalla ahelat, millesse ta poisi paratamatult tõmbab. Silmitsi hirmutava tegelikkusega peavad mõlemad tegema omad valikud.
4.Jann Uuspold laheb Tartusse
Lavastaja: Andres Maimik, Rain Tolk
Osades:
Jan Uuspõld
Hannes Võrno
Toomas Hendrik Ilves
Arvo Kukumägi
Kokkuvote:"Jan Uuspõld läheb Tartusse” on süsimust komöödia näitleja Jan Uuspõllu dramaatilisest ja seiklusterohkest elust.
5.Nimed marmortahvlil
Lavastaja: Elmo Nüganen
Osades:
Priit Võigemast
Argo Aadli
Ott Aardam
Karol Kuntsem
Hele Kõre
Aasta:2002
Kokkuvote:Aasta 1918. Euroopa kaardile on sündinud uus riik - Eesti Vabariik. Sõdurite kõrval asuvad selle nimel võitlusse ka koolinoored, kaitstes oma maad. Paraku on vabadusel kõrge hind. Saavad nad tasuks armastuse, isamaa või jäävad neist mälestuseks vaid nimed marmortahvlil?
6.Sigade Revolutsioon
Lavastaja: Rene Reinumägi, Jaak Kilmi
Osades:
Arvo Kukumägi
Anne Paluver
Andres Ots
Tõnu Tepandi
Anu Saagim
Aasta:2004
Kokkuvote:1986.aasta suvi. Kümned tuhanded noored kogunevad üle Nõukogude Liidu suvelaagritesse, kus põhilise osa tegevusest on kodumaa vankumatute juhtide tegude, mõtete ja ettevõtmiste ülistamine ning kummardamine. Ühes paljudest suvelaagritest teevad aga sündmused järsu pöörde, kui sinna kohale sõitnud noored tõstavad mässu oma õiguse eest teha ja välja öelda seda, mida nad mõtlevad. Muidugi teevad laagriülemad kõik selle nimel, et puhkenud rahutusi kiiresti maha suruda...
7.Kevade
Lavastaja: Arvo Kruusement
Osades:
Aare Laanemets
Riina Hein
Arno Liiver
Ain Lutsep
Margus Lepa
Aasta:1969
Kokkuvote:Film on tehtud Oskat Lutsu samanimelise raamatu järgi, mis keskendub külakooli laste koolielule. Film kattub suures osas raamatuga ja seal võite näha kõiki romaanis armsaks saanud tegelasi nagu Arno, Kiir, Toots, Teele, Lible jne. Film on mustvalge.
8.Suvi
Lavastaja: Arvo Kruusement
Osades:
Rein Aedma
Kaarel Karm
Kaljo Kiisk
Aare Laanemets
Margus Lepa
Aasta:1976
Kokkuvote:Tegemist on Eesti kuulsaima filmi "Kevade" järjega, kus tegelased on sirgunud optimistlikeks noorteks. Film on tehtud O.Lutsu samanimelise romaani ainetel.
9.Sügis
Lavastaja: Arvo Kruusement
Osades:
Margus Lepa
Liina Tennosaar
Anne Reemann
Kaljo Kiisk
Aare Laanemets
Aasta:1990
Kokkuvõte:Film on Oskar Lutsu triloogia viimane vaatlus, kus tegelased on juba täisealised mehed. Filmi keskseks kangelaseks on Kiir oma naisevõtuaktsiooni ja taluperemeheks hakkamise sooviga.
10.Noor pensionär
Lavastaja: Sulev Nõmmik
Osades:
Ervin Abel ("Kevade")
Lia Laats ("Mehed ei nuta")
Helmut Vaag
Leida Rammo
Marika Samussenko
Lisl Lindau ("Naine kütab sauna")
Aasta:1972
Kokkuvõte:Endine balletitantsija jääb pensionile ja hakkab uut elumõtet otsima. Peale mõningaid seiklusi leiab ta endale viiuliõpetaja ameti. Kuid tüdruk kellele ta viiulitunde andma peaks on huvitatud rohkem langevarjuhüpetest ja mootorrattasõidust.

No comments: